O firmie

Właścicielem firmy jest Robert Kufel. Swoją przygodę z kraśnickimi lessami rozpoczął w 1996 roku. Na początku była to spółka, nieco później już samodzielna produkcja w dzierżawionej Cegielni nr 4 w Kraśniku. Wiosną 2005 roku Pan Robert postanowił kupić i uruchomić niepracującą od 4 lat cegielnię w Suchyni. Zamierzenie się udało i od tego momentu, już jako Cegielnia KUFEL, rozpoczęła swoje drugie życie.

Choć obecne czasy nie należą do łatwych dla producentów tradycyjnej cegły pełnej, to jednak wiara w to co się robi oraz duża doza samozaparcia, pozwalają na systematyczny rozwój firmy. Wygląda na to, że po początkowym okresie zachłyśnięcia się nowymi, mocno reklamowanymi materiałami, inwestorzy wracają do materiałów tradycyjnych, które równie dobrze sprawują się w nowoczesnych projektach, jak w tych sprzed wielu wieków.

My photo

Wszystkim inwestorom polecamy naszą tradycyjną, ręcznie formowaną, cegłę ceramiczną. Zapewne, po zapoznaniu się z niniejszym serwisem, pojawi się u Państwa więcej nowych pytań niż odpowiedzi. Chętnie odpowiemy na każde z nich.